Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Společnost ARAKO expedovala armatury pro rumunskou elektrárnu Rovinari

Společnost ARAKO expedovala armatury pro rumunskou elektrárnu Rovinari

Publikováno: 29.4.2014
Rubrika: Elektrárny, Technologie, materiály

Společnost ARAKO spol. s r.o. (Opava, patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomaš) expedovala 1. dubna první část armatur pro tepelnou elektrárnu Rovinari, která se modernizuje v Rumunsku. Zakázka firmy SITAN Grup Srl obsahuje 644 kusů armatur v celkové hodnotě cca 190 tisíc euro. Většinu z nich tvoří vysokotlaké ventily, její součástí jsou ale také kované vysokotlaké klapky. Jde o nové výrobky v sortimentu společnosti ARAKO, které byly zkonstruované speciálně pro tento  projekt. Představitelé SITAN Grup Srl provedli přejímku první části armatur 17. března.

Klíčová slova. ARAKO, armatury, Rumunsko

Elektrárna Rovinari je jedním z největších rumunských výrobců elektrické energie o výkonu 4 x 330 МW (celkem 1.320 MW). Nachází se v jihozápadní části Rumunska na břehu řeky Džiu. V Současné době v ní probíhá modernizace, po které by měl celkový výkon elektrárny vzrůst na 1.820 MW.

Společnost  ARAKO spol s.r.o. (ČR) – výrobce průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství.  Armatury společnosti ARAKO se vyvážejí do mnoha zemí po celém světě, například do Arménie, Brazílie. Číny, Egypta, Holandska, Indie, Ruska, Švýcarska, USA, Velké Británie.

Akciová společnost Atomenergomaš (RF) – energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom, jedna z předních ruských společností v daném oboru. Atomenergomaš dodává efektivní komplexní řešení pro jadernou a tepelnou energetiku, stejně jako pro plynárenství a petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i v  dalších zemích.

Mediální partneři rubriky Technologie, materiály:

   

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (837x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Hlavním dodavatelem řídících systémů v rámci komplexní obnovy Tušimic je firma Siemens (471x)
Poměrně náročnou částí komplexní obnovy elektrárny Tušimice II Skupiny ČEZ je takzvaná fáze oživování výrobní technologi...
Instalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu LitvínovInstalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu Litvínov (116x)
Společnost Envir & Power Ostrava a.s. provedla instalaci technologie DeNOx v teplárně situované v areálu chemických ...