Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Společnost ARAKO expedovala armatury pro ruskou jadernou elektrárnu Novovoroněžská

Společnost ARAKO expedovala armatury pro ruskou jadernou elektrárnu Novovoroněžská

Publikováno: 2.5.2014
Rubrika: Technologie, materiály

Společnost ARAKO spol s r.o. (Opava, patřící do strojírenské divize korporace Rosatom -   Atomenergomaš) expedovala začátkem dubna armatury pro 1. blok Novovoroněžšké jaderné elektrárny (NVAES-2) v celkové hodnotě 11,5 mil. korun. Dodávka obsahovala 1457 kusů armatur. Většinu z nich tvoří ventily KIP, její součástí jsou ale také uzavírací ventily A10 a A20.

Klíčová slova: ARAKO, armatury, ventily

Pro 1. blok NVAES-2 bude dodáno dalších cca 280 ks armatur. Přejímky a následně také dodávka se uskuteční v květnu 2014.

Zakázku na dodávku speciálních armatur pro použití v JE jsme získali od mateřské společnosti – Atomenergomaš – již v loňském roce. Smlouva mezi představiteli AEM a ARAKO spol. s r.o. byla uzavřena v srpnu roku 2013 a je zaměřena na speciální uzavírací potrubní armatury pro ruské jaderné elektrárny, konkrétně pro první blok Novovoroněžské JE-2 a čtvrtý blok Rostovské JE,“ uvádí obchodní ředitel ARAKO, pan Tomáš Ondera, a dodává:

Co se týče objemů dodaných armatur, představovaly pro nás dodávky pro ruské jaderné elektrárny v loňském roce největší podíl na produkci společnosti. Věřím, že v nich budeme pokračovat i letos – už v březnu jsme uzavřeli nový kontrakt na dodávku cca 5.000 kusů armatur pro 2. blok Novovoroněžské JE. Celková hodnota kontraktu je 80 mil. korun.“

Společnost  ARAKO spol s.r.o. (ČR) – výrobce průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství.  Armatury společnosti ARAKO se vyvážejí do mnoha zemí po celém světě, například do Arménie, Brazílie. Číny, Egypta, Holandska, Indie, Ruska, Švýcarska, USA, Velké Británie.

Akciová společnost Atomenergomaš (RF) – energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom, jedna z předních ruských společností v daném oboru. Atomenergomaš dodává efektivní komplexní řešení pro jadernou a tepelnou energetiku, stejně jako pro plynárenství a petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i v dalších zemích.

 

Mediální partneři rubriky Technologie, materiály:

   

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (449x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Instalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu LitvínovInstalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu Litvínov (141x)
Společnost Envir & Power Ostrava a.s. provedla instalaci technologie DeNOx v teplárně situované v areálu chemických ...
Rosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropechRosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropech (117x)
Nová nerezová ocelová slitina pro systém pasivního odvodu tepla z jaderného reaktoru úspěšně prošla testy v drsném tropi...