Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Společnost ARAKO vyrábí armatury pro ukrajinské jaderné elektrárny

Společnost ARAKO vyrábí armatury pro ukrajinské jaderné elektrárny

V průběhu března dodala opavská společnost ARAKO armatury na ukrajinskou jadernou elektrárnu Rovenská. Na tuto elektrárnu dodává ARAKO své výrobky dlouhodobě. Tentokrát se jednalo o vlnovcové uzavírací ventily A10, A20 a zpětné ventily A30. První letošní dodávka proběhla již v lednu, celková hodnota obou dodávek dosahovala 220 tisíc eur. Rovenská elektrárna je v provozu od roku 1980 a je vybavena čtyřmi jadernými reaktory - dva reaktory jsou typu VVER-440 a dva VVER-1000.

Klíčová slova: ARAKO, armatury

V únoru společnost ARAKO expedovala armatury na další ukrajinskou jadernou elektrárnu, Záporožskou. Také na tuto elektrárnu společnost ARAKO dodává své výrobky dlouhodobě, v tomto případě je to téměř 30 let. Dodávka v hodnotě 448 tisíc eur obsahovala uzavírací vlnovcové ventily A10 a A20.

Další objednávka armatur pro JE Záporožskou získaná od společnosti Energoatom (provozuje všechny ukrajinské jaderné elektrárny) obsahuje 43 kusů vlnovcových ventilů. Armatury budou expedovány v květnu 2016.

V Záporožské jaderné elektrárně je v provozu celkem šest bloků s reaktory typu VVER-1000 a díky celkovému instalovanému výkonu 6000 MWe se jedná o nejvýkonnější jadernou elektrárnu v Evropě. Elektrárna ročně vyrobí přibližně 37 TWh elektřiny, což představuje 22 % elektřiny vyrobené na Ukrajině.

Armatury pro jaderný průmysl se ve výrobním areálu podniku ARAKO vyrábí již od roku 1976 a za uplynulých 40 let si společnost dokázala vybudovat silnou pozici jak na tuzemském trhu, tak na zahraničních průmyslových trzích.

Pro informaci:

ARAKO spol. s r.o. (ČR) – opavský výrobce průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství.  Armatury společnosti ARAKO se vyvážejí do mnoha zemí po celém světě, například do Německa, Rakouska, Slovenska, Indie, Číny, Ruska, Velké Británie. Od roku 2007 je majitelem společnosti ARAKO spol. s r. o. akciová společnost Atomenergomash (RF) - energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (427x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (413x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Výstavba a provoz Podzemního výzkumného pracoviště Bukov bude pokračovat (411x)
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek informoval na schůzi vlády o zadání veřejné zakázky, kterou bude zajištěna provozu...