Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Společnost ENERGO-PRO umístila svoji první emisi dluhopisů v objemu 370 milionů EUR

Společnost ENERGO-PRO umístila svoji první emisi dluhopisů v objemu 370 milionů EUR

Publikováno: 1.12.2017
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Energetická společnost ENERGO-PRO dnes v Londýně umístila emisi dluhopisů v hodnotě 370 milionů EUR. Eurobondy jsou splatné 7. 12. 2022, s pevným kuponem 4.000 % ročně, emisní cena byla 100 %. Budou kótované u Irské burzy cenných papírů. Ratingové agentury S&P a Fitch přiřadily dluhopisům rating BB- a BB, který je identický s ratingem společnosti, který získala u obou agentur v říjnu letošního roku.

Dluhopisy byly umístěné u velkého počtu mezinárodních renomovaných institucionálních a privátních investorů.  Čistý výnos z emise bude použit na refinancování stávajících úvěrů a na všeobecné korporátní účely.

„Šlo o první emisi na mezinárodních kapitálových trzích a velmi příjemně nás překvapil obrovský zájem více než 80 zahraničních investorů. Jde o výraz důvěry v naši strategii a potvrzení naší pozice silného hráče v oblasti energetiky,“ doplňuje tisková mluvčí skupiny ENERGO-PRO Hana Hikelová. 

Obrovský zájem investorů potvrzuje i fakt, že závazné objednávky investorů přesahovaly částku 800 milionů EUR.


Skupina ENERGO-PRO provozuje vodní elektrárny ve střední a východní Evropě, oblasti Černého moře a Kavkazu. Jako původně česká firma postupně expandovala do Bulharska, Gruzie a Turecka. Celková instalovaná kapacita elektráren ENERGO-PRO činí 862 MW, roční výroba elektřiny přesahuje tři terawatthodiny. Společnost se zabývá také distribucí a prodejem elektřiny, provozuje velké distribuční sítě v Bulharsku a Gruzii s více než dvěma miliony zákazníků. Účastní se také mezinárodního obchodu s elektřinou.

Součástí nadnárodní skupiny ENERGO-PRO se sídlem v Praze je slovinský výrobce vodních turbín Litostroj Power  a česká společnost ČKD Blansko Engineering, která se zabývá výzkumem, konstrukční a projekční činností. 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

V Chotíkově byl položen základní kámen spalovny komunálního odpaduV Chotíkově byl položen základní kámen spalovny komunálního odpadu (573x)
Spalovna komunálního odpadu ZEVO Chotíkov, která začala vyrůstat v prostoru rekultivované skládky komunálního odpadu, bu...
Pět křišťálových komínů získalo nové majitele (446x)
Teplárenské sdružení České republiky na Dnech teplárenství a energetiky ocenilo křišťálovými komíny pětici Projektů roku...
Účastníci Dnů teplárenství a energetiky apelují na vládu, aby pokračovala v přidělování povolenek na čisté investice (392x)
Teplárenství může sehrát významnou úlohu při naplňování klimaticko-energetických cílů České republiky do roku 2030. Nach...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]