Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Větrné    Svařování ocelových věží pobřežních větrných elektráren pod tavidlem

Svařování ocelových věží pobřežních větrných elektráren pod tavidlem

Publikováno: 17.9.2007, Aktualizováno: 12.5.2009 00:08
Rubrika: Větrné, Technologie, materiály

Mořské podmínky přenášejí na pobřežní větrné elektrárny vysoké konstrukční nároky. Velice obezřetně proto musí být vybírán jak základní a přídavný materiál, tak vhodná technologie a postup svařování. Běžně se používají oceli s mezí kluzu 355 MPa. Následkem velké tloušťky základního materiálu je i velký podíl svarových spojů. Ekonomika výroby přitom diktuje vysoké požadavky na rychlost svařovacích prací. Na trhu existuje nové tavidlo OK Flux 10.72 pro svařování pod tavidlem s vynikajícími svařovacími charakteristikami a výbornými mechanickými vlastnostmi až při -50 °C. Samozřejmostí je jeho použití pro vysoce produktivní takzvané twin-tandemové svařování.

Zpoplatněná sekce

Přihlášení čtenářeJednorázová platba pomocí SMS
Platba pomocí SMS

Jednorázová platba za článek pomocí SMS v ceně 10Kč.


Článek patří do placené části serveru. Přístup k němu můžete získat:

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (447x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Instalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu LitvínovInstalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu Litvínov (174x)
Společnost Envir & Power Ostrava a.s. provedla instalaci technologie DeNOx v teplárně situované v areálu chemických ...
Rosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropechRosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropech (127x)
Nová nerezová ocelová slitina pro systém pasivního odvodu tepla z jaderného reaktoru úspěšně prošla testy v drsném tropi...