Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    T Machinery a. s. z Hodonínska dodá do Ruska obří důlní kombajn

T Machinery a. s. z Hodonínska dodá do Ruska obří důlní kombajn

Publikováno: 28.5.2013
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Energetické strojírenství

Strojírna T Machinery z Ratíškovic na Hodonínsku dodá do Ruska obří důlní kombajn za dva miliony eur (asi 51 milionů korun). Výška kombajnu je 5,5 metru, jde o největší důlní kombajn vyrobený na českém území. Kombajn bude pracovat na dolech v Kuzbase. ČTK to dnes řekl technický ředitel T Machinery Jiří Gajdík.

Klíčová slova: strojírna, důlní kombajn, T Machinery

T Machinery je nyní jedinou českou firmou, která se zabývá výrobou tohoto druhu strojů. Dříve jí konkuroval Ostroj Opava, který přestal důlní stroje vyrábět v 90. letech.
Výroba T Machinery se orientuje téměř ze 100 procent na export. Aktuální zakázka je podle Gajdíka významná svým rozsahem. Velikost kombajnu dnes mohla odborná veřejnost obdivovat v Ratíškovicích. V květnu se bude stroj stěhovat do Ruska, nejdříve na výstavu v Novokuzněcku, poté dolů.
T Machinery důlní kombajn postavila pro společnost Kuzbasstransugol. Podle Gajdíka poptávka v zahraničí po důlní technice stoupá, naopak v Česku se těžba utlumuje. T Machinery zaměstnává aktuálně 350 lidí, její roční obrat přesahuje hranici jedné miliardy korun.
Podle kurátora hornických sbírek Národního technického muzea v Praze Karola Šmehila je ratíškovický kombajn unikát. "Jde o kombajn s největším příkonem tuzemské výroby na našem území. Toto monstrum se řadí mezi nejnovější chloubu českého strojírenství za poslední léta. Podobný zahraniční od firmy Eickhoff slouží na dolech v Karviné," uvedl Šmehil.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (425x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (410x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
9. mezinárodní odborná konference Elektrizační soustava 2017 se bude konat 8. a 9. června 2017 (394x)
Rozvoj, obnova a údržba sítí a stanic zvn, vvn a vn, strategie a investiční plány … To vše bude opět předmětem jednání t...