Nacházíte se:  Úvod    Teplárenství    Teplárna RWE snížila tepelné ztráty při výrobě i distribuci

Teplárna RWE snížila tepelné ztráty při výrobě i distribuci

Publikováno: 20.6.2016
Rubrika: Teplárenství, Rozhovory

RWE investovala 71 milionů korun do modernizace teplárny v Králově Dvoře u Berouna. Kompletní rekonstrukce a rozšíření dosavadního provozu zvýší spolehlivost dodávek elektřiny a tepla do bezmála 5 000 domácností. Zefektivnění výroby a distribuce by mělo vést k poklesu cen v následujících letech. O rozhovor jsme požádali Zdeňka Kaplana, předsedy jednatelů, RWE Energo, s.r.o.

Klíčová slova: RWE, teplárna

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Naplňují se předpoklady, že modernizace umožní snížení cen pro obyvatele Berounska?

Jeden ze základních cílů modernizace nejen teplárny, ale i části přidružených rozvodů, bylo snížit tepelné ztráty jak při výrobě, tak i při distribuci. Redukce ztrát spolu se zefektivňováním vlastního provozu a údržby zařízení jsou základními předpoklady pro úpravu cen směrem dolů. A tyto předpoklady jsme již promítli do předběžných cen.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (526x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Odpálit strategické sítě je poměrně snadnéOdpálit strategické sítě je poměrně snadné (354x)
Rusko je bezpečnostní hrozba, ale nikoliv vojenská. Chraňme své strategické sítě, ale dělejme to s rozumem. A investujme...
Celkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních státůCelkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních států (331x)
Radikální změny v energetice se zásadně dotknou i provozovatele přenosové soustavy ČEPS. I proto společnost poprvé vydal...