Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Textilní filtry - nejlepší technologie své třídy

Textilní filtry - nejlepší technologie své třídy

Publikováno: 27.7.2014
Rubrika: Elektrárny, Technologie, materiály

Textilní filtry (FF) Alstom zajišťují odstranění pevných částic ze spalin kotle s cirkulující fludní vrstvou v elektrárně Kladno. Toto řešní je flexibilní alternativou k aplikaci elektrostatických odlučovačů (ESP) v procesech s vysokou variabilitou množství spalin, případně kolísáním jejich vstupních parametrů. Navíc ve spojení s fluidním kotlem umožnují vyšší vužití vápence dávkovaného do kotle pro snížení SOx.

Klíčová slova: Alstom, textilní filtry, Kladno

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Fabric filters – the best technology of its class

Alstom Fabric filters (FF) ensure the removal of solid particles from the flue gases of the circulating fluidised-bed boiler at the Kladno power plant. This solution is a flexible alternative to the application of electrostatic precipitators (ESPs) in processes with a high variability of the amount of flue gases, or fluctuation of their input parameters. In addition, combined with the fluidised bed boiler they allow greater utilisation of the limestone fed into the boiler to reduce SOx.

Текстильные фильтры — лучшая технология в своей области

Текстильные фильтры (FF) Alstom обеспечивают отстранение твёрдых частиц продуктов сгорания котлов с флюидным покрытием на электростанции в Кладно. Это решение является гибкой альтернативой применения электростатических улавливателей (ESP) в процессе с высокой изменчивостью количества продуктов сгорания или колебанием их входных параметров. К тому же, в соединении с флюидным котлом это дает возможность более рационально использовать кальций, добавляемый в котёл для снижения SOx.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (463x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Instalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu LitvínovInstalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu Litvínov (165x)
Společnost Envir & Power Ostrava a.s. provedla instalaci technologie DeNOx v teplárně situované v areálu chemických ...
Rosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropechRosatom vyvinul superocel pro jaderné elektrárny v tropech (116x)
Nová nerezová ocelová slitina pro systém pasivního odvodu tepla z jaderného reaktoru úspěšně prošla testy v drsném tropi...