Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Transport tlakovej nádoby reaktora 4. bloku v Mochovciach

Transport tlakovej nádoby reaktora 4. bloku v Mochovciach

Publikováno: 28.6.2012
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Jaderné

Atómová elektráreň Mochovce využíva na výrobu tepelnej energie tlakovodné reaktory VVER 440 V-213-Č. Tlaková nádoba reaktora (TNR), ktorá je súčasťou tohto systému, bola vyrobená v roku 1991 v ŠKODA JS a.s. Tlaková nádoba reaktora je valcová nádoba s eliptickým dnom a spolu so sférickým vekom horného bloku je určená na vytvorenie priestoru, v ktorom sú uložené vnútroreaktorové časti a aktívna zóna reaktora. Autor článku (Rastislav Krčmár, riaditeľ úseku nákupu a obchod, podpredseda predstavenstva, ŠKODA SLOVAKIA, a.s) popisuje materiály, z ktorých je TNR vyrobená, priebeh a podmienky jej skladovania, ako aj samotný proces prípravných prác a vlastného transportu.

Celý článek je ke stažení v nahledovém PDF zde. Pokud máte zájem o časopis All for Power 1/2012, kde byla uveřejněna rozsáhlá a podrobná 90stránková rubrika o dostavbě 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Mochovce, využijte možnost objednávky předplatného zde nebo si jej můžete případně prohlédnout přes program http://www.floowie.com na odkazu zde.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ŠKODA JS podepsala dohodu o dalších dodávkách pro ukrajinské jaderné elektrárnyŠKODA JS podepsala dohodu o dalších dodávkách pro ukrajinské jaderné elektrárny (788x)
ŠKODA JS a.s. dnes v Kyjevě podepsala s ukrajinskou NAEK Energoatom dohodu o základních obchodních podmínkách smlouvy o ...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (386x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...