Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Tři nové turbíny Doosan Škoda Power pro Prunéřov II

Tři nové turbíny Doosan Škoda Power pro Prunéřov II

Publikováno: 10.10.2016
Rubrika: Energetické strojírenství

V rámci komplexní obnovy elektrárny Prunéřov II uvedla Doosan Škoda Power do provozu tři parní turbíny o jmenovitém výkonu 250 MW. Turbíny byly součástí dodávky zařízení samostatné strojovny každé ze tří turbín, kterou společnost rovněž zajišťovala v plném rozsahu.

Turbíny 250 MW moderní dvoutělesové koncepce konstruované na vyšší parametry vstupní páry nahradily původní turbíny 2x210 MW cizího výrobce. Koncepce turbín rovněž umožňuje odběr páry pro teplofikační účely, v daném případě dodávku tepla do Chomutova, Jirkova a Klášterce nad Ohří. Díky své účinnosti, která se promítá do snížení měrné spotřeby paliva, přispěly ke snížení ekologické zátěže elektrárny pro celý region. Zlepšení emisních parametrů představuje podle provozovatele, ČEZ a.s., v průměru až 60 %.

Úspěšná realizace tohoto projektu je významnou referencí, která pomůže naší společnosti posílit svoji pozici na světových trzích,“ říká manažer projektu Daniel Doubrava.

Elektrárny Prunéřov jsou největším uhelným elektrárenským celkem v České republice, modernizovaná elektrárna Prunéřov II je pak nejmladší uhelnou elektrárnou ČEZu. Elektrárna Prunéřov I s parními turbínami Škoda 6x110 MW byla uvedena do provozu v letech 1967 až 1968. Její čtyři bloky prošly na počátku devadesátých let rozsáhlou rekonstrukcí, kterou realizovala rovněž Doosan Škoda Power.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie
Turbíny Doosan Škoda Power Prunéřov II

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (425x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (409x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Další zajímavá zakázka ARMATURY Group do Indonésie – obrovská vysokotlaká šoupátka DN 600 váží 6,5 tDalší zajímavá zakázka ARMATURY Group do Indonésie – obrovská vysokotlaká šoupátka DN 600 váží 6,5 t (135x)
Společnost ARMATURY Group expedovala dva obrovské kusy vysokotlakých šoupátek S43 DN 600 do Indonésie. Kompletní armatur...