Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Turbína nového bloku K7 úspěšně přifázována

Turbína nového bloku K7 úspěšně přifázována

Publikováno: 4.9.2013, Aktualizováno: 6.9.2013 09:38
Rubrika: Elektrárny, Energetické strojírenství

Turbína nového bloku kladenské elektrárny, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ) s.r.o., byla 26. srpna 2013 úspěšně přifázována a připojena do české energetické soustavy. Tato akce byla provedena po obdržení souhlasu Ministerstva průmyslu a obchodu se zkušebním provozem a licence na výrobu elektřiny a tepla od Energetického regulačního úřadu.

Klíčová slova: turbína, Alpiq, energetická soustava

V první fázi bude turbína provozována ve zkušebním provozu a zároveň budou probíhat další zkoušky a testování systému.

S čistou kapacitou 135 megawattů, o 101 megawattů vyšší než jeho předchůdce, bude blok vysoce účinný a šetrný k životnímu prostředí. Nahrazovaný blok, který byl uveden do provozu v druhé polovině 70. let, již nebude v budoucnu splňovat nové emisní předpisy Evropské unie, které budou platit od 1. ledna 2016.

Nový blok významně zvýší výkon elektrárny v Kladně. Elektrárna bude tudíž schopna dodávat více elektřiny na úrovní lokální, regionální a národní. Zároveň i do budoucna zajistí spolehlivé dodávky tepla pro město Kladno. Zvýšení tepelného výkonu také dovolí budoucí rozšíření distribuční soustavy a potenciální připojení nových zákazníků.

Alpiq Generation (CZ) s.r.o. - Nezávislý výrobce energie v Kladně a ve Zlíně

Společnost je 100% vlastněná švýcarským energetickým holdingem Alpiq Group. V Kladně a ve Zlíně provozuje moderní kogenerační zdroje na výrobu elektřiny a tepla, které splňují ekologické normy ČR a EU. Výkon kladenské elektrárny dosahuje 415 MWe, výkon zlínského zdroje 66 MWe. Společnost se tak řadí mezi největší nezávislé výrobce energie v České republice. Díky poskytování podpůrných služeb také výrazně přispívá ke stabilitě energetické soustavy ČR. Alpiq Generation (CZ) s.r.o. zaměstnává více než 400 pracovníků.

Více informací o Alpiq Generation (CZ): www.generation.alpiq.cz

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (1060x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (1043x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Mezinárodní strojírenský veletrh oslaví půlstoletí (164x)
Do zahájení veletrhu zbývá několik měsíců a v současné době probíhá řada intenzivních jednání se zástupci zahraničních s...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery