Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Údržba vyzdívek fluidních kotlů – Energetika Třinec

Údržba vyzdívek fluidních kotlů – Energetika Třinec

Publikováno: 28.7.2008, Aktualizováno: 15.4.2009 19:56
Rubrika: Technologie, materiály

V článku jsou popsány praktické zkušenosti získané během výstavby, servisu a údržby vyzdívek fluidních kotlů provozovaných ve firmě Energetika Třinec. V článku se autor zaměřuje na postupy realizace generálních oprav zejména v oblasti cyklónů.

V roce 1994 byl postaven první fluidní kotel FK11 na Energetice Třinec v České republice. Instalaci vyzdívek na tomto fluidním kotli realizovala Teplotechna Ostrava. Jde o fluidní kotle s cirkulující fluidní vrstvou. Tato technologie je vhodná pro kotle vyšších výkonů, které jsou schopné spalovat palivo jak černé, tak i hnědé uhlí, případně jejich vzájemné poměry s přísadou vápence, nebo v součastné době určitý podíl biopaliv.

Celý článek naleznete ve formátu PDF ZDE.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (472x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Kompozitní materiály jsou vhodné k uplatnění i v energeticeKompozitní materiály jsou vhodné k uplatnění i v energetice (140x)
Při realizacích stavebních objektů v energetickém průmyslu se stále častěji objevují materiály, které byly dříve spojová...
Technologie bioplynové stanice Rapotín obsahuje některá řešení, která jsou v České republice unikátníTechnologie bioplynové stanice Rapotín obsahuje některá řešení, která jsou v České republice unikátní (103x)
Bioplynová stanice Rapotín byla v místě bývalé kotelny v areálu skláren realizována v roce 2015 generálním dodavatelem, ...