Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    V Japonsku začala výroba základních komponent pro JE Hanhikivi

V Japonsku začala výroba základních komponent pro JE Hanhikivi

Publikováno: 17.10.2019
Rubrika: Jaderné

14. října 2019 začala v Japonsku výroba turbosoustrojí pro jadernou elektrárnu Hanhikivi, kterou ve Finsku staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom. Společnost GE Steam Power zahájila výrobu rotoru generátoru ve svém podniku Japan Steel Works.

V pondělí bylo zahájeno odlévání polotovarů pro výrobu rotoru turbogenerátoru, který představuje jednu ze základních komponent elektrárny. Kování a další zpracování polotovarů začne 25. října 2019. 

Kontrakt mezi společnostmi RAOS Project Oy (dceřiná firma Rosatomu), dodavatelem elektrárny Hanhikivi, a Alstom Power Systems, dceřiné firmy společnosti GE Steam Power, byl podepsán v roce 2016. Podle této smlouvy dodá GE Steam Power turbínu typu Arabelle, turbogenerátor a základní součásti strojovny pro novou finskou jadernou elektrárnu.

V září 2019 proběhl ve společnosti Japan Steel Works audit společností Fennovoima Oy (budoucí provozovatel elektrárny Hanhikivi), RAOS Project Oy a GE Steam Power, který potvrdil, že nezbytná příprava byla provedena a vše je připraveno k rozjetí výroby turbogenerátoru.

V jaderné elektrárně Hanhikivi bude postaven jeden moderní blok typu VVER-1200 generace III+ o výkonu 1200 MWe. Zákazníkem, majitelem a provozovatelem budoucí elektrárny je finská projektová společnost Fennovoima Oy. Generálním dodavatelem je podle EPC smlouvy z roku 2013 společnost RAOS Project Oy.

Hanhikivi bude postavena na poloostrově Hanhikivi ve Finsku. V současnosti je projekt ve fázi licencování a přípravných prací v lokalitě.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Vizualizace JE Hanhikivi (zdroj: Fennovoima)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (545x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
ÚJV Řež, a. s., prohlubuje spolupráci s ENEA (522x)
Jde o významnou mezinárodní spolupráci. ENEA je italskou vládou subvencovaná Národní agentura pro nové technologie, ener...