Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Klasické    „V rámci výstavby a obnovy uhelných zdrojů energie budou realizovány moderní technologie s maximálním ohledem na dosažení vysoké účinnosti nového zdroje,“

„V rámci výstavby a obnovy uhelných zdrojů energie budou realizovány moderní technologie s maximálním ohledem na dosažení vysoké účinnosti nového zdroje,“

Publikováno: 14.1.2008, Aktualizováno: 17.9.2010 12:03
Rubrika: Klasické, Rozhovory

řekl v rozhovoru Václav Matys, ředitel sekce Výstavba a obnova zdrojů v tuzemsku ČEZ.

Můžete uvést technologie, které byly instalovány pro zvýšení účinnosti spalovacího procesu a vedly ke snížení energetické náročnosti?
V letech 1992–1998 realizovala ČEZ rozsáhlý ekologický program, v rámci kterého se realizovalo celkem 28 odsiřovacích jednotek a 7 fluidních kotlů. Dále došlo k rekonstrukci elektroodlučovačů popílku, modernizaci řídících systémů elektráren, použití frekvenčních měničů pro motory o velkém příkonu a použití nové generace hořáků.
Realizací tohoto programu se podařilo snížit emise SO2 o 92 %, NOx o 50 % (instalace nové generace hořáků), CO o 77 % a energetickou náročnost (např. použitím frekvenčních měničů u motorů s velkým příkonem).

Zpoplatněná sekce

Přihlášení čtenářeJednorázová platba pomocí SMS
Platba pomocí SMS

Jednorázová platba za článek pomocí SMS v ceně 10Kč.


Článek patří do placené části serveru. Přístup k němu můžete získat:

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (413x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Rozhovor s Martinem Wichterle: Wikov vyráží na globální trh servisu převodovek. Společně se SiemensemRozhovor s Martinem Wichterle: Wikov vyráží na globální trh servisu převodovek. Společně se Siemensem (329x)
Strojírenská firma Wikov podnikatele Martina Wichterleho má kromě výroby průmyslových převodovek další globální ambice –...
„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“„Teplárna umí vyrábět teplo ekologicky, za solidní cenu a bez starostí. I přes nevýhodné a nerovné podmínky na trhu jsme konkurenceschopní,“ (246x)
uvedl v rozhovoru pro All for Power Ing. Miroslav Krpec, generální ředitel ČEZ Energotrans, a.s....