Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Plyn    VEMEX a TVAJA CNG otevírají další plnící stanici CNG v Praze

VEMEX a TVAJA CNG otevírají další plnící stanici CNG v Praze

Publikováno: 8.11.2012
Rubrika: Plyn, Technologie, Firemní zpravodajství

Společnosti VEMEX s r.o. a TVAJA CNG s.r.o. dnes uvádějí do zkušebního provozu plnící stanici na stlačený zemní plyn (CNG) v Praze 10 na Černokostelecké ulici 1168/90 v areálu Pragy Strašnice. Jde o osmou veřejnou plnící stanici CNG v Praze a první stanici v Praze 10. Využijí ji zejména obyvatelé Malešic a Strašnic.

Klíčová slova: plyn, plnící stanice, CNG

„Jedná se o další ze společných projektů našich firem v oblasti CNG. Zcela prvním byla stanice ve výrobním závodě Wienererger, toto je pak první z řady připravovaných projektů veřejných plnicích stanic. Obě společnosti tak reagují na neustále se zvyšující poptávku po ekonomickém a ekologickém palivu, které CNG představuje,“ říká ředitel marketingu společnosti VEMEX Hugo Kysilka.
Technologii i celkovou realizaci plnicí stanice na klíč zajišťovala společnost TVAJA CNG, která bude společně s firmou VEMEX plnicí stanici provozovat. Stanice je vybavena moderní technologií firem ASPRO a COMPAC.
Plnicí stanice má denní kapacitu 2 000 m3 CNG. Je vybavena tlakovým zásobníkem o kapacitě 3 300 litrů, což představuje 825 m3 CNG, s pracovním tlakem 250 bar. V případě potřeby je připraveno zdvojnásobení výkonu plnicí stanice i kapacity zásobníku CNG. Plnění je zajištěno stojanem s dvěma hadicemi.
Stanice bude pracovat v bezobslužném provozu a prodej CNG se bude realizovat prostřednictvím tankomatu, který přijímá platební karty a tzv. CNG karty, jenž jsou nejrozšířenějším platebním prostředkem u CNG. Spolehlivost stanice je zajištěna monitorováním prostřednictvím internetu.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (514x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Výstavba a provoz Podzemního výzkumného pracoviště Bukov bude pokračovat (502x)
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek informoval na schůzi vlády o zadání veřejné zakázky, kterou bude zajištěna provozu...
Anketa: Účast CzechTrade na úspěšných obchodních případech v zahraničí (487x)
Díl I: (Kazachstán, Itálie, Polsko, Rusko, Turecko, Srbsko) Kam směřuje energetika ve vaší destinaci? Máte přehled o...